DiscusForum.adamn.pl Strona Główna  
      FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj     


Poprzedni temat «» Następny temat
[240] Brzdące Darka
Autor Wiadomość
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-09, 19:41   

Dodupczyłem wczoraj jeszcze 23 łyżki soli co by mi się coś nie wdało i dzisiaj jest już git zostały tylko pojedyńcze farfocle jakieś takie :mrgreen:
 
 
A!icja 


Imię: Alicja
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 09 Gru 2012
Posty: 895
Skąd: lublin
Wysłany: 2014-05-09, 23:26   

Hmmm ale czy aby na pewno przy ranie dodania soli to dobry pomysł.... ?
Bądź co bądź kiedy człek sobie na ranę sól da, to mało co łez w oczach niema, ew padają niecenzuralne słowa i beg do kranu aby to szybko wypłukać.
Z ryba nie byłoby podobnie ?

Pozdro
_________________
Bo widzisz drogie dziecko...
Tak już w życiu bywa,
że pies tonie, łańcuch pływa.
 
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-10, 10:11   

Nie wiem nie widziałem że by pod kran chciały :mrgreen: co je nie zabije to je wzmocni :-P
 
 
Ząbiak 

Imię: Przemek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 127
Skąd: New Ross, IRL
Wysłany: 2014-05-10, 12:34   

Dostał manto bo ona się produkuje z jajkami a tu nic i nic więc nerwy jej puściły. :-P
_________________
Moje marzenie... Amazonia :)
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-11, 22:23   

Witam

No to mam po brzdącach , zwaliłem sprawę jak niepełnosprawny umysłowo.
Zachciało Mi się ( bez mikroskopu) sprawdzić czy ryby mają coś co po jedzeniu wywołuje wyłupiaste oczy w 2 przypadkach.
Ryby ,nie jadły a żarły jak opętane , więc myślę sobie dam im coś do mięcha i zobaczę czy coś wylezie.

No to woda ,podmiana 80 % na czyste ro (woda przechodzi przez prefiltry 1-włuknina ileś tam mikro , 2 węgiel na pół z żywicą do zakwaszania taki specjalny wkład , dodatkowo trochę kwasu) filtry wyczyszczone.

Ph 6,6-6,8 twardości 0- może tu problem , nie wiem. temp 27 st akwa 240 l.

teraz 1/4 tabletki ( ANIPRAZOL) na łychę mięcha i tak samo przez 3 dni.

Następnie podmiana wody 80% jak poprzednio + filtry.

5 dzień z jedna wysrała balasa białego grubego ok 3 cm (zwarty ,nie ciągnący) i pryszcz biały pod skrzelem (o tym nie napisałem na czacie sorry),

Później 2 szt głową w dół , samiec w miare ok.

Niestety mam w piz...u roboty więc nie mam możliwości obserwacji cały czas ( to mnie nie tłumaczy wiem)

Myśle podtruły się na 100 więc codziennie podmiana wody + filtry wszystko czyste nie bezpośrednio z kranu, może dadzą rade , z rana jak by chciało im się pływać , po południu znowu kicha i tak niestety 7 dnia odeszła 1 na drugi dzień 2 a dzisiaj 3.

Zachciało Mi się eksperymentów.
Jak ktoś będzie sobie chciał poprawić samopoczucie jak Ja to proponuje wziąść łopate i ogród przekopać żeby przeszła chęć na takie głupoty.


Pozbyłem się fajnych ryb na własne życzenie , jestem tak wk...y na siebie że zakazuje sobie hodowli dysków a powinienem hodować małże słodkowodne albo koniki polne ,jeszcze prościej będzie hodować komary.

Można śmiało się teraz na Mnie po wyżywać , doradzałem innym a sam robię takie głupoty, przyjme wszystko :-?
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-11, 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MICHALEK123 

Imię: Michal
Pomógł: 4 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 581
Skąd: XX
Wysłany: 2014-07-11, 23:12   

No Ty się nie rozczulaj nad sobą :-P

Ja dwa tygodnie temu też wymyśliłem bo jedna mi troszkę jakby żelem srała z boku od wszystkich pływała. Złapałem to pod mikroskop znalazłem kilka wiciowców więc w swojej "mądrości" podniosłem temperaturę do 34 oczywiście wodę odświeżyłem i podałem do żarcia metro. No i chyba źle tabletkę zmieszałem albo bakterie bo po godzinie jedna rybka z trzech od Adama które w lutym zakupiłem zaczęła dziwnie pływać. Ale myślę spoko reszta zachowuje się normalnie pojechałem na zakupy jak wróciłem to pływała z dołu do góry w korkociągu zanim zdążyłem wodę do wiadra przygotować by ją przenieś to było po niej :-x . Oczywiście ta co niby była chora po dwóch dniach zaczęła żreć i spoko. Nadgorliwość gorsza od.......
_________________
Pozdrawiam Michał
 
 
darek-J
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-11, 23:31   

Ja tam nad sobą sie nie rozczulam , tylko wk..ia mnie to że znam zasady , a tak dałem dupy jak ..... i straciłem takie ryby przez własną głupotę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku

Skocz do:  


     DiscusForum.adamn.pl: forum dyskusyjne o dyskowcach     
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group :: c3s Theme © Zarron Media :: modified by Gilu & Vision
Edycja, modyfikacje i poprawki: TIserwis.pl







Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10